Długa podróż busem – jak się do niej przygotować?

Poczytaj coś nowego

Długa podróż busem – jak się do niej przygotować?

Czeka Cię w najbliższym czasie długa podróż busem? Wybierasz się na wyjazd i chcesz mieć pewność, że jesteś do tej podróży dobrze przygotowany? Znalazłeś już doświadczonego i polecanego przewoźnika SoltysiakTour, więc czas zająć się przygotowaniami do podróży.

Co zjeść przed podróżą, jak się ubrać, co ze sobą zabrać i jak spakować bagaże? Za chwilę wszystko stanie się jasne, a Ty zdobędziesz pewność, że podróż minie wygodnie, szybko i przyjemnie.

Ciepło? Zimno? Czyli jak się ubrać?

Przede wszystkim wygodnie i na tzw „cebulkę”! Warunki pogodowe w ciągu kilku czy kilkunastu godzinnej podróży mogą ulegać zmianie nawet kilkukrotnie, a w trakcie postojów warto jednak wyjść z busa na zewnątrz by skorzystać z ubikacji,  „rozprostować nogi” i zaczepnąć świeżego powietrza.  Bez względu na porę roku najlepszym wyborem będą luźne nieuciskające spodnie, t-shirt, wygodne, najlepiej sportowe buty oraz bluza. 

Jeśli podróż odbywa się podczas upalnego lata wewnątrz busa może być nam chłodno, ze względu na włączoną klimatyzację – warto wtedy mieć pod ręką lekką bluzę czy sweterek.

Jeśli podróżujemy zimą lub jesienią wewnątrz pojazdu możemy odczuwać zbyt wysoką temperaturę związaną z ogrzewaniem – dlatego konieczna jest możliwość pozbycia się wierzchniej warstwy ubrania. Im wygodniejsze, mniej uciskające i łatwiejsze do zdjęcia ubranie, tym bardziej komfortowa będzie podróż.

Kilkugodzinna podróż busem z pewnością będzie obejmowała porę posiłku. Warto zabrać ze sobą jakieś jedzenie, aby na postojach nie korzystać z wątpliwej jakości produktów z przydrożnych barów czy stacji benzynowych.

Co do jedzenia zabrać w długą podróż busem?

Przede wszystkim unikajmy produktów łatwo brudzących (kapiące sosy, płynne nadzienia) oraz kruszących się. Prowiant zapakuj tak, by łatwo było go otworzyć oraz ponownie zamknąć. Idealne na posiłek w czasie podróży są tzw śniadaniówki 

Nasz posiłek w trakcie podróży powinien być lekkostrawny, ale wystarczająco kaloryczny, aby zaspokoił nasz głód na dłużej. Na prowiant w czasie podróży idealnie nadają się drożdżówki, pokrojone warzywa, dowolne suche przekąski czy kanapki – byle nie z jajkiem, cebulą czy rybą – unikaj przekąsek, których zapach może drażnić innych podróżnych. Niezbędna jest oczywiście woda. Warto mieć ze sobą także mokre chusteczki czy żel antybakteryjny, aby umyć dłonie przed czy po posiłku.

Gdzie najlepiej usiąść w busie? Jak znieść długą podróż?

Ze względów bezpieczeństwa warto unikać pierwszych i ostatnich miejsc – statystycznie te części pojazdu mogą najbardziej ucierpieć w razie ewentualnego wypadku. Jeśli nie cierpisz na chorobę lokomocyjną warto wybrać miejsce przy oknie – nie dość, że będziesz mógł podziwiać zmieniające się krajobrazy za szybą, to dodatkowo miejsce przy oknie daje możliwość oparcia się o nie podczas drzemek.

Pozostaje nam kwestia czym zająć czas podczas podróży, co przy kilku czy kilkunastu godzinach nie jest tak łatwą kwestią.

Każdy z nas ma własne sposoby na wykorzystanie wolnego czasu podczas podróży. Zwolennicy literatury z pewnością wykorzystają czas na przeczytanie kolejnej książki swojego ulubionego autora. Warto też na smartfonie, tablecie czy laptopie obejrzeć film, na który do tej pory nie umieliśmy wygospodarować wolnego czasu. Pamiętajmy, by umilanie sobie czasu podczas jazdy nie przeszkadzało innym podróżnym. Przy przeglądaniu Internetu, oglądaniu filmu czy słuchaniu muzyki koniecznie używajmy słuchawek.

Niektóre busy posiadają gniazda elektryczne przy fotelach – jeśli jednak wybrany przez nas przewoźnik nie dysponuje takimi udogodnieniami, pamiętaj by do bagażu podręcznego zabrać ze sobą naładowany powerbank, by swobodnie móc korzystać ze swoich urządzeń mobilnych. Jeśli masz pracę, którą możesz wykonywać z dowolnego miejsca, warto wykorzystać te dodatkowe kilka czy kilkanaście godzin na nadrobienie zaległości.

Oczywiście czas podróży można także przeznaczyć na wypoczynek oraz odespanie zaległości:)

Przewozy Podkarpacie – Holandia

Jak zasnąć w trakcie podróży?

Przydatna do tego może okazać się poduszka podróżna czyli tzw rogal oraz lekki koc. Rogal ułatwi nam przyjęcie wygodniejszej pozycji. Jeśli jednak próbowaliśmy ograniczyć nasz bagaż podręczny do minimum w roli poduszki doskonale sprawdzi się także nasza zwinięta w rogal bluza.

Aby nasza drzemka była maksymalnie komfortowa w warunkach podróży pamiętajmy także o opasce na oczy, która uchroni nas od świateł latarni czy pojazdów. Zatyczki do uszu ograniczą szum ruchu drogowego czy inne niepożądane dźwięki pochodzące np od współpasażerów. Jeśli lubimy zasypiać przy muzyce doskonale sprawdzą się słuchawki na uszach z relaksującą nas playlistą.

Jak widać długa podróż busem nie będzie taka straszna, jeśli się do niej odpowiednio przygotujemy. Jeśli zadbamy o to co zjedliśmy przed podróżą, co zapakowaliśmy do bagażu oraz jak się ubraliśmy kilkugodzinna podróż busem może okazać się z czasem najchętniej wybieranym sposobem dotarcia do celu naszych podróży.

Dowóz pod dom

Dowóz pod dom

Dokładamy wszelkich starań, by dotrzeć na czas pod wskazany przez Ciebie adres. Nasi kierowcy dobrze znają topografię Polski, stąd wybierają najwygodniejsze i najbezpieczniejsze trasy.

Skontaktuj się